środa, 27 kwietnia 2016

Online DatingPrzyszło nam żyć w takich czasach, że aby kogoś poznać zakładamy konto na portalu randkowym i wpisujemy cechy naszego idealnego partnera, a wyszukiwarka robi swoje i znajduje nam najlepiej pasujących kandydatów. Wpisać można wszystko, zaczynając od koloru włosów, wzrostu i budowy ciała, kończąc na ilości dzieci, które chce mieć. Niesamowite, prawda? Aktualnie tych portali jest od groma i wciąż powstają nowe. Opierają się na różnych zasadach. Mamy takie dla tych, co szukają zabawy i nowych znajomości (np. Tinder), dla osób szukających czegoś poważniejszego, wymagające nieco kreatywności (np. OkCupid, Sympatia) oraz opierające się tylko na seksie (np. Grinder dla osób bi oraz homoseksualnych). 

Idea Tindera polega na przesuwaniu palcem w lewo lub prawo, w zależności od tego, czy zdjęcie danej osoby przypadło nam do gustu, czy nie. Jest to płytkie do granic możliwości, ale tak naprawdę nie ma w tym nic złego. Nie od dziś wiadomo, że w kwestii pierwszego kontaktu wygląd jest praktycznie najważniejszy.

OkCupid to amerykański portal, zdecydowanie mój ulubiony i jedyny z którego korzystałam. Tak jak wspomniałam wcześniej, wymaga kreatywności. Trzeba na nim uzupełnić profil, oraz odpowiedzieć na wiele pytań z różnych dziedzin, jeśli chcemy, aby wyszukano nam osobę, która do nas pasuje. 

O Grinderze wspomnieli mi niektórzy koledzy. Aplikacja bardzo podobna do Tindera z tą różnicą, że nie jest dla hetero oraz jego główną ideą jest tzw. One Night Stand. Osoby jej używające po prostu umawiają się ze sobą na seks, bez zbędnych pogawędek.  

Zdania na temat tego typu portali są podzielone. Jedni uważają je za ułatwienie w poznaniu nowych osób, inni myślą, że to niebezpieczne. Ja należę do tej pierwszej grupy. Dla kogoś kto się często przeprowadza jest to świetny sposób na zdobycie nowych znajomości, ale również na zabicie nudy. Zgodzę się jednak z tym, że nie jest to najbezpieczniejszy rodzaj zawierania kontaktów, dlatego trzeba mimo wszystko zachować pewną ostrożność. Zanim się z kimś spotkamy w prawdziwym życiu powinniśmy umówić się z tą osobą na Skypie. To da nam obraz tego, czego możemy się spodziewać, bo pamiętajmy, że napisać można wszystko. 

Dzięki OkCupid poznałam bardzo ciekawych ludzi. Z niektórymi z nich do dziś utrzymuję kontakt, a inni są zabawnym wspomnieniem. Zdziwilibyście się jak ciekawe mogą być różnice w randkowaniu w zależności od narodowości. Okazuje się, że każdy kraj ma swoje niepisane reguły w tej kwestii. 


Według mnie, żyjąc w dzisiejszych czasach, powinno się spróbować online datingu, jeśli jest się samotnym. Uważam, że to ciekawe doświadczenie. Ten dreszczyk emocji, który czujemy czekając na naszą randkę… Zakładając profil na tego typu stronie internetowej powinno się mieć z góry jasno określony cel – nowi znajomi, miłość lub seks - i rozmawiając z innymi użytkownikami dać im w pewien sposób do zrozumienia czego szukamy. Oczywiście nie licz na to, że spotkasz miłość swojego życia w Internecie, to zdarza się bardzo rzadko, ale może poznasz przyszłego, najlepszego przyjaciela, albo tego dupka, który ma cię nauczyć srogiej lekcji na temat relacji-damsko męskich.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...