środa, 23 grudnia 2015

10 powodów dla których warto zamieszkać w Niemczech

Może Was to zadziwi, ale miałam ogromny problem ze znalezieniem tych dziesięciu powodów. Dobrze mi się tu mieszka, ale zdecydowanie nie jest tutaj jak u Pana Boga za piecem. Po dwóch dniach przemyśleń stworzyłam ową listę "dziesięciu przykazań". Niemcy, tak jak każdy kraj, ma swoje zalety. Jeśli zastanawiacie się nad wyprowadzką do naszych sąsiadów, to oto kilka apektów przemawiających za podjęciem tej decyzji.


1. Zacznę od tego co oczywiste. Zarabia się w Euro, a ceny produktów i usług są tutaj stosunkowo niedrogie w porównaniu z innymi krajami Europy Zachodniej.


2. Różnorodność w kwestii spędzania czasu wolnego. Ogromny wybór restauracji, barów, klubów. Podczas jednego wieczoru można zjeść w chińskiej restauracji, zrobić zakupy u Hindusów, wypić Mojito w brazylijskim barze, potańczyć na imprezie w stylu lat '90 i zakończyć noc tańcząc tango w klubie latino.

3. Niskie podatki od dochodów. Z tego co się orientuję to niższe niż w Polsce, oraz liczne świadczenia np. na dziecko do 26 roku życia.

4. Swoboda seksualna. W Niemczech nikogo nie interesują twoje preferencje, ani to z kim sypiasz. W przeciwieństwie do Polski jest to raj dla homoseksualistów.

5. Język niemiecki jest stosunkowo łatwy do nauczenia. Dodatkowo Niemcy oferują kursy językowe, które są w połowie opłacane przez rząd.

6. Będąc Polką można się poczuć w Niemczech jak supermodelka. Nie żartuję mówiąc, że wyróżniamy się naszą gracją i urodą na tle Niemek.

7. Multi-kulti. Nie zawsze jest to zaletą i sama mam w tej kwestii mieszane uczucia, ale muszę przyznać, że dzięki poznaniu ludzi z różnych części świata dużo się nauczyłam. Nie macie nawet pojecia jacy np. Meksykanie są podobni do Polakow, poza tym, że u nich śnieg troche inny.. Jeśli wiecie co mam na myśli.. 

8. Obojętność wobec otaczających ludzi. Nikt tutaj nie zwraca uwagi na to, że robię selfie w tramwaju, albo tańczę na przystanku. Ubrania również nie robią na obcych wrażenia, nikogo nie interesuje czy masz zielone buty i różową kurtkę.

9. Dobra opieka socjalna w przypadku osób bezrobotnych oraz starszych. Wysokie świadczenia socjalne w przypadku utraty pracy.

10. Autostrady. Bezpłatne i we wszystkich kierunkach. Poruszanie się po tym kraju autem to czysta przyjemność.


4 komentarze:

 1. Fajny kraj ale nie wiem czy chciałabym tam mieszkać na stałe... Wolę podróżować, a potem wracac do domu do Polski ;) Pozdrawiam i zapraszam, melodylaniella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemcy to z pewnoscia nie jest kraj dla kazdego. Wszedzie dobrze, ale w Polsce najlepiej ;)

   Usuń
 2. Moim zdaniem zaletą jest jeszcze możliwość wykształcenia w każdym, dosłownie każdym możliwym zawodzie (o niektórych nawet wcześniej nie słyszałam) i potem w tym zawodzie pracy, tzw. Ausbildung. Bardzo, ale to bardzo brakuje tego Polsce. To chyba jedyne,co od razu przychodzi mi na myśl (bo tego, że trzeba nauczyć się tu punktualności nie lubię :D )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Ausbildung jest też dobry pod tym względem, że dana osoba od razu uczy się praktyki. Co do punktualności.. Do dziś nie mogę się jej nauczyć..

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...