niedziela, 24 listopada 2013

Finland

It's another grey Sunday, but my mind tries to keep me away from it, by bringing memories from my last trip. Last weeks of summer and first weeks of autumn I spend in Finland. It was amazing. Everyone was surprised with the weather, even Finnish people! Of course there was a little bit of rain, but most of the days the sun was shining. And I really miss it at this moment. I would like to share with you some of those memories. 

                                                                
Za oknem pochmurne niebo i niedzielna cisza. Gdy siedziałam pod kocykiem na kanapie, przyszła mi na myśl moja ostatnia podróż i stwierdziłam, że chętnie się tą myślą z kimś podzielę. Okres wakacyjno-jesienny spędziłam w Finlandii. Ku mojemu zdziwieniu, jak i również wielu Finów, podczas mojego pobytu pogoda była niesamowita. Oczywiście nie obyło się bez deszczu, ale przez większość czasu towarzyszyło mi słońce. I za tym właśnie tęsknię - za jego ciepłymi promieniami.

                                                                              

Chciałabym się z Wami podzielić odrobiną tych wspomnień. Oto najbardziej słoneczne zdjęcia z pobytu w Helsinkach i ich okolicach.
      SuomenlinnaZdjęcia zrobione na Soumenlinnie, jednej z najpiękniejszych wysp na jakich byłam.Zamieszkuje ją mniej niż tysiąc osób, przez co w niektórych jej zakątkach można się poczuć jak na bezludnej wyspie.                                                 
Katedra Luterańska na Placu Senackim. / Helsinki Cathedral.                                                  
Ogród Botaniczny w Helsinkach. / Botanical Garden Kumpula in Helsinki.

Odwiedziłam tam dwa ogrody  (Kaisaniemi,Kumpula), ale ten szczególnie przypadł mi do gustu (Kumpula), podzielony jest na kilka stref   odnoszących się do różnych kontynentów.


. . .Mam nadzieję, że dzięki moim zdjęciom mogliście poczuć odrobinę słońca w ten pochmurny (przynajmniej dla mnie) dzień. A jeśli dzisiejsza niedziela jest dla Was słoneczna to pozazdroszczę i życzę miłego popołudnia.

I hope, that thanks to my pictures, you could feel a little bit of sun. And if it is sunny in your city - enjoy it!

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...