czwartek, 5 lutego 2015

Za co kocham Europę

Od dziecka marzyłam o wielkich podróżach. Jako mała Kalinka podróżowałam z rodzicami zazwyczaj po Polsce. Zdarzały się nam również krótkie wypady za granicę, czy to do wujka w Niemczech, czy na Słowację, przy okazji pobytu w Zakopanych, ale wtedy byłam za mała, aby taką wycieczkę docenić. Dopiero, gdy miałam te 16 lat, to wybrałam się pierwszy raz sama (mam na myśli bez rodziców) do Włoch i coś we mnie pękło. Zakochałam się w podróżach i w gotowaniu! Obca kuchnia przekonała mnie do próbowania nowych smaków, a inność odwiedzonych miejsc sprawiała, że chciałam więcej.

Nigdy wcześniej nie utożsamiałam się z Europą, tak jak to robię dzisiaj. Kocham Europę i jestem dumna z bycia Europejką. Oczywiście ciekawią mnie inne miejsca na świecie, poza Europą, jednak ten kawałek ziemi zawsze będzie moim miejscem. A teraz chcę Wam pokazać za co tak bardzo ją kocham!

1. Za morza i oceany. Podróżując po Europie można zobaczyć mnóstwo pięknych wybrzeży, zapierających dech w piersiach.2. Za naturę. Mamy wszystkie pory roku, ale gdy chcemy zimą uciec w jakieś ciepłe miejsce, to też istnieje taka możliwość. Za żywą zieleń i cudowne miejsca, które swoją dzikością potrafią wprawić w niesamowity nastrój.

 
3. Za jej historię, która oczywiście nie zawsze była pełna jednorożców i tęczy. Do dnia dzisiejszego możemy podziwiać nasze dziedzictwo w pięknych muzeach.


 
4. Za piękną architekturę, w każdym kraju inną. 


5. Za prostotę i za wybór. Można szaleć w mieście, ale również można relaksować się na wsi. 

6. Za ludzi. Europejczycy są tacy różni. Każdy kraj ma swój własny język przez co mam wrażenie, że jesteśmy bardziej komunikatywni niż np. Amerykanie. Jesteśmy otwarci na różnorodność, ponieważ tyle jej w Europie występuje . 

 
A Wy, za co kochacie Europę?

16 komentarzy:

 1. przepiekne zdjecia!!!zaszdroszcze bardzo, kiedys marzy mi sie odwiedzic wlochy! ja kocham europe wlsnie za ta otwartosc ludzi, nie oszukujmy jest inaczej niz np w polsce. pozdrawiam i zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My Polacy również jesteśmy otwarci, tylko bardziej przezorni, a to myślę, że jest spowodowane właśnie historią. Tyle razy nas ograbiono z naszej ziemi, że jesteśmy ostrożni. Cieszę się, że jesteśmy tacy jacy jesteśmy. Przynajmniej nie grożą Polsce ataki terrorystyczne..

   Usuń
 2. Zazdroszczę podróżowania i Włoch :-) Wszystkie zdjęcia oddają piękno Europy :-) Chciałabym każde z tych miejsc zobaczyć na żywo :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne zdjęcia, ja niestety mało podróżuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne zdjęcia ;) Ja też w dzieciństwie dużo podróżowałam z rodzicami po Polsce, co pół roku do Czech do rodziny, czasem do Niemiec czy na Ukrainę i w sumie kiedyś tego nie doceniałam i było tylko "o nie, znowu, wolę zostać w domu". Teraz tyyyyyyle bym dała żeby co pół roku obkupić się w DM czy takim Lushu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, no ale takie już uroki dzieciństwa.. ;)

   Usuń
 5. PRzynajmniej mi ciepło sie zrobiło oglądając zdjęcia :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj mi również się ciepło zrobiło :)) Piękne zdjęcia :]

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam podróże właśnie po Europie, jest tyle ciekawych miejsc do odwiedzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Nie trzeba lecieć na inny kontynent, aby zobaczyć niezapomniane widoki.

   Usuń
 8. Ojejku, chyba mogę się pod wszystkim podpisać :)) mam bardzo podobne wrażenie po swoich podróżach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. mogę podpisać się pod każdym punktem :) gdy tylko finanse pozwolą, to zwiedzę Europę wzdłuż i wszerz, a lista miejsc do odwiedzenia urosła już do niebotycznych rozmiarów :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...