poniedziałek, 12 maja 2014

Schwarzwald

Kilka lat temu (nie pamiętam ile) grałam w jakąś grę samochodową na komputerze, w której trasa wyścigowa przebiegała przez Schwarzwald. Nie miałam wtedy zielonego pojęcia gdzie to jest, ani co to takiego. Gdy troszeczkę podrosłam to dowiedziałam się, że jest to miejsce (w Niemczech), gdzie większość Niemców uwielbia spędzać wakacje. Osobiście dotarłam tam dopiero zeszłego lata. Powiem tak, las jak las. W Polsce mamy ich dużo i lasy nie robią na mnie wrażenia. Jest to teren lekko górzysty, coś w rodzaju naszych Bieszczad. Bardzo spodobało mi się to, że (jak na Niemcy) jest tam bardzo spokojnie i cicho. Piękne są również domy w tamtej okolicy, taka typowa niemiecka architektura.

Pewnej niedzieli wybraliśmy się na spacer po Schwarzwaldzie (mieszkam na samym jego początku). Pogoda i widoki były cudowne! Obraliśmy bardzo ciekawą ścieżkę - Klosterpfad, czyli leśną drogę, która prowadzi od historycznego, męskiego do żeńskiego zakonu. Podczas spaceru spotkaliśmy geocatchingowców, którzy mieli ogromny problem ze znalezieniem swojego skarbu. Minęło nas bardzo niewiele osób, a więc mogliśmy w spokoju rozkoszować się otaczającą natura i ciszą.

A oto zdjęcia z wyprawy:
5 komentarzy:

 1. Zdjęcia piękne. Ja byłam w Niemczech tylko przejazdem.

  OdpowiedzUsuń
 2. O mamo ! piękny krajobraz !
  jestem pod wrażeniem że to w Niemczech
  hehe :) też mam tak odnośnie dzieciśntwa, czy to miejsca czy trudne słowa kiedyś nie miałam pojęcia na dziś wiem co znaczy bądź gdzie co jest.
  buźka

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia :-) Zawsze chciałam tam pojechać :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak tam pięknie :) Nie byłam, ale chętnie bym się kiedyś wybrała ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne zdjęcia i widoki...chętnie sama bym się tam wybrała...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...